FEFCO standartlarını yakından görmek için resme tıklayın
The European Federation of Corrugated Board Manufacturers ( Avrupa Oluklu Mukavva Üreticileri Avrupa Federasyonu) – FEFCO Avrupada bir kuruluştur ve 1952 senesinde merkez Brüksel ‘de kurulmuştur. Kuruluşun görevi Oluklu Mukavva Ambalaj Sanayisi ile ilgili ekonomik, mali, teknik ve pazarlama konularında sanayiyi  etkileyebilir, faktörleri analiz etmektir.

FEFCO ; Uluslararası Karton Kutu Kodlarını hazırlamış ve mukavva kutu tasarımlarını bu kodlar sayesinde herkes tarafından kullanılmıştır.

GMP FEFCO standardı ile Avrupa Birliği yönetmeliklerine göre gıda ürünleri ile temas eden oluklu kartonların yasal koşulları yerine getirmeleri için oluklu  karton imalatçıları için geçerli bir standarttır. GMP FEFCO oluklu karton ambalajların kaliteli, güvenli, ve hijyen gibi tüm gereklilikleri karşılamayı sağlar.

GMP FEFCO ; güvenli ve hijyen çerçevesinde üretilen ürünler sunar ,  yüksek koruma sağlar ve Oluklu mukavva ambalaj ürün zincirinde yüksek performans gösterir ,  Oluklu mukavva ambalaj çevre dostu bir üründür.